راهنمای انتخاب سایز مناسب عینک آفتابی

سایز عینک

سایز عینک آفتابی

سایز عینک آفتابی به عوملی همچون فرم و اندازه صورت و اندازه سر افراد بستگی دارد. شاید برای شما این سوال پیش امده باشد .که سایز عینک مناسب برای صورتتان را چگونه باید تشخیص دهید؟در این مقاله ما با شما هستیم تا با راهنمای انتخاب سایز مناسب عینک آفتابی به شما کمک کنیم .

این مقاله به شما کمک می‌کند، سایز مناسب عینک را ،با اندازه‌گیری لنز،فریم و پل عینک به دست آورید. این راهنمای خرید عینک برای پیدا کردن سایز انواع عینک‌ها مناسب است . اگر به خرید عینک آفتابی به صورت آنلاین علاقه دارید، این راهنما را مطالعه کنید تا خریدی صحیح داشته باشید.

 

نحوه اطلاع از اندازه ها

میتوانید از اندازه فریم عینک فعلی خود کمک بگیرید.شما می‌ توانید سایز عینک خود را روی فریم عینک، معمولا داخل یکی از دسته ‌های فریم پیدا کنید. این اعداد ممکن است در محل های دیگر همچون پل عینک یا در کنار دماغ گیر نیز نوشته شده باشند.

 

سایز عینک

اندازه‌های عینک شما روی دسته سمت چپ عینک یا در قسمت داخلی پل درج شده است.

این اعداد از دو عدد دو رقمی، یا دو عدد دو رقمی و یک عدد سه رقمی تشکیل شده‌اند.

اگر از قبل عینکی دارید که به خوبی روی صورت شما قرار گرفته و متناسب است. از همین اندازه‌‌ها و اعداد برای سفارش یا انتخاب عینک آفتابی جدید استفاده کنید.

مثالی را در این مورد در ادامه خواهیم دید:

برای مثال :رشته عددی روی پل یا دسته عینک شما به این شرح ۵۰-۲۱-۱۴۰ میباشد. معنای آن از سمت چپ به راست و در مقیاس میلیمتر چنین خواهد بود: عرض لنز- عرض پل- طول دسته.

لازم به ذکر است که رشته دو عدد دو رقمی تنها به عرض لنز و پل اشاره دارد.

عرض لنز به دلیل تعدد طرح‌ها و سایز لنزهایی که موجود است متفاوت خواهد بود. عرض پل نیز عموماً به طور متوسط بین ۱۶ تا ۲۳ میلیمتر است. طول دسته عینک نیز معمولاً ۱۳۵، ۱۴۰، ۱۴۵ یا ۱۵۰ میلیمتر است.

 

سایز ها

 

مسئله مهم دیگر در انتخاب عینک افتابی فرم عینکی است که  مناسب صورت شما باشد . جهت انتخاب عینک مناسب با توجه به فرم صورت شما ، مقاله نحوه انتخاب عینک با توجه به فرم صورت را مطالعه بفرمایید.

 

خرید عینک افتابی مردانه

خرید عینک افتابی زنانه

1 دیدگاه برای “راهنمای انتخاب سایز مناسب عینک آفتابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.